Yaptığınız 4 Mülakat Hatası Sizi Niteliksiz Görünüyor

admin

Administrator
Yönetici
İş görüşmeleri, iş için doğru kişi olduğunuzu göstermek için genellikle en iyi şansınızdır. Ancak tüm ideal deneyime ve yeteneğe sahip olsanız bile, röportajda büyük bir yanlış adım atarsanız, bir başkası için geçilirsiniz – o biri sizden biraz daha az kalifiye olsa bile.

İşte yapmaktan kaçınmanız gereken en önemli 4 hata. Görüşmecinize yanlış izlenim vermediğinizden ve gerçekte olduğunuzdan daha az nitelikli görünmediğinizden emin olun!

1. Sinirlerinizi kabul etmek​


Çok gergin olduğunuzu söylemenin sizi insani ve samimi gösterebileceğini ve başka bir sosyal durumda sevimli görünse de, görüşme için pek iyi bir strateji olmadığını düşünebilirsiniz. Unutmayın, kendinizi en profesyonel, baskı altında sakin, yetenekli bir ışıkta göstermeniz gerekiyor. Ayrıca, görüşmede çok gerginseniz, onlara ofiste gergin olduğunuzu hayal etme şansı verir. Sakin ol ve sahte güven!

2. Hazırlanmamak​


Sizinle kimin röportaj yaptığını, rollerinin ne olduğunu, şirketin ne yaptığını, ne yapacağınızı bildiğinizden emin olun – tüm temel bilgileri. O zamanlar Hangi soruların olabileceği sorulduğunda, hazır bir soru listeniz olduğundan emin olun. (O zaman emin olun olumsuzluk hızlı bir Google tarafından cevaplanabilecek sorularınızı sormak için). Temel olarak, ödevini yap. Gerçekten yapmadığınız zaman gösterir.

3. Tek kelimelik cevaplar​


Soru ne kadar basit görünürse görünsün, detaylandırmaya hazır olmalısınız. Unutmayın, her soru parlamanız için bir şanstır. Ayrıca son işinizde ne kadar kıçı tekmelediğinizle ilgili ayrıntıları ve anekdotları tıkmak için. Satış puanlarınızı karşıya geçirin!

4. Soru sormamak​


Bütün bu “Bize herhangi bir sorunuz var mı?” soru formalite değildir. Bu, ötesine geçmeniz veya düz düşmeniz için başka bir fırsattır. Yukarıdaki gibi, düzgün ödevinizi yaparak cevaplanabilecek soruları sormamaya dikkat edin. Mümkün olduğunca hazırlıklı, kendinden emin ve rahat olun, bu daha çok bir sohbet gibi hissettirecektir. Röportajınıza koyduğunuz hazırlık seviyesini ideal olarak gösteren ilginç, ilgi çekici soruları önceden bulmaya çalışın.
 
Üst