Yüz Yüze Teklifler Neden Çevrimiçi Anında Tekliflerden Daha İyidir?

admin

Administrator
Yönetici
Yani evinizi satmak istiyorsunuz ama nereden başlayacaksınız? Belki bahçenize bir ‘satılık’ tabelası koyar ve el ilanları dağıtırsınız. Belki evinizin en iyi özelliklerini fotoğraflarda sergilemek veya evinizi çevrimiçi pazarlamak için bir video turu oluşturmak için bir profesyonel kiralarsınız. Süreç boyunca size yol göstermesi için bir emlakçıyla iletişime geçebilirsiniz. Ya da belki evinizi listeleme zahmetini atlayıp doğrudan nakit alıcıya veya yatırımcıya satmaya karar verirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, umarım bu sizi bir veya iki teklife götürür. Ancak, tüm teklifler eşit yaratılmamıştır.

Ev sahipleri için teklif almanın iki temel yolu vardır. Birincisi kişiseldir. Şahsen bir teklif, genellikle bir emlakçı olan biri ev satıcısına bir teklif sunduğunda ortaya çıkar. Yüz yüze bir teklif gerçekleştikten sonra, ev sahibi, teklifi onaylayan ve alıcının istediği şartları sunan bir telefon görüşmesi veya basılı sözleşme alacaktır. Bu geleneksel ev satış modelidir.

Teknoloji alışveriş yapma şeklimizi değiştirmeye devam ettikçe, anında çevrimiçi teklif daha yaygın hale geliyor. Bu süreç, ev sahiplerinin, hiç kimse mülkü görmeden, birkaç dakika içinde çevrimiçi olarak bir ev değerlendirmesi ve gerçek bir teklif almalarını sağlar. İnternet tabanlı anında ev satın alma teklifi, kiralama veya mülk devirme yoluyla kâr elde etmek için doğrudan ve görünmeyen bir ev satın almak isteyen bir yatırımcı veya emlak şirketi tarafından yapılır.

Anında çevrimiçi tekliflerin anlık kısmı, bir evini hızlı bir şekilde satmak isteyen birçok ev sahibine hitap ediyor, ancak bu en iyi seçenek mi? İşte anında ev satın alma teklifine daha yakından bir bakış ve yüz yüze bir teklif beklemek yerine ‘kolay rota’ hakkında bilmeniz gerekenler.

Anında Ev Satın Alma Teklifi​


Anında ev satın alma teklifi, bir ev sahibine mülkü satın almak için anında bir teklif verir. Bir ev değerlemesi oluşturmak ve bir teklif hesaplamak için yerel bölge için en son verileri hesaba katan çevrimiçi algoritmaları kullanır.

Bunun nasıl çalıştığını anlamak için Zillow örneğini düşünün. Zillow, ev alıcılarına ve satıcılarına ülkenin her yerindeki evler için tahmini değerlere bakma olanağı sunarak çevrimiçi emlak piyasasında devrim yarattı. Adından da anlaşılacağı gibi “Zestimate”, evin özelliklerine ve mevcut piyasa trendlerine dayalı bir ev değerlemesidir.

2017 yılında Zillow, Zillow Anında Tekliflerini sunarak çevrimiçi anında teklif sürecine girmeye karar verdi. İlk olarak Orlando ve Las Vegas pazarlarında denenen bu seçenek, ev sahiplerinin Zillow üzerinden satın alan yatırımcılardan nakit teklif almasına olanak tanıdı. Genellikle teklif, Zestimate değerine dayanıyordu, ancak bir emlakçının karşılaştırmalı piyasa analizi ile teslim edildi, böylece satıcılar bilinçli kararlar verebilirdi.

Opendoor, benzer, ancak daha akıcı bir platform yarattı. Opendoor, bir ev sahibinin bir mülkle ilgili ayrıntıları girmesine ve ardından ev için neredeyse anında bir fiyat teklifi almasına olanak tanır. Opendoor teklifini kabul eden satıcılar, kendileri için en uygun olana göre kapanış tarihini seçebilirler. Bu, acenteyi tamamen ortadan kaldırır ve satış sürecini hızlandırır.

Ev sahipleri gençleştikçe, anında ev satın alma teklifinin popülaritesi artıyor. Örnek olarak, Y kuşağı çoğu finansal işlem için teknolojiyi kullanmaya alışkındır ve ev satışlarının benzer olması gerektiğini düşünürler. Ayrıca, işlemlerinin kolaylık, hız ve rahatlık ile karakterize edilmesini beklerler; geleneksel ev satış süreci ise uzun ve yorucudur. Ancak henüz web tarayıcınızı açmayın! Anında ev teklifleri trendine katılmadan önce, satıcıların denklemin tüm taraflarını anlamaları gerekir.

Anında Ev Satın Alma Teklifleri Hakkındaki Gerçek​


Anında ev satın alma teklifleri hızlı ve kolay olabilir, ancak mükemmel bir ev satışı çözümü değildir. Tekliflerin dayandığı değerlemeler genellikle yanlıştır ve nadiren evin durumu ve piyasa eğilimlerinin tam etkisini hesaba katarlar. Evet, bu platformların birçoğu ev hakkında resim ve detay istiyor ancak evin gerçek durumunun etkisi çok öznel. Ne kadar karmaşık olursa olsun hiçbir algoritma, mülkünüzü inceleyen gerçek bir emlakçının insan dokunuşu ve uzmanlığının yerini alamaz.

Ayrıca, anında ev satın alma tekliflerinden yararlanmak her zaman ücretsiz değildir. Şu anda test aşamasında olan birçok güncel program çok çeşitli ücretler talep etmektedir. Satış yaptığınızda hizmet ücretleri, deneyim ücretleri ve tabii ki kapanış maliyetleri ödemeniz beklenebilir. Bazen, mülk için daha düşük teklifle birlikte bu ücretler, bir acenteye ödeyeceğiniz miktardan daha fazla olabilir.Son olarak, anında ev satın alma teklifleri genellikle görülmez. Bu, sürecin satıcıya değil, alıcıya fayda sağlamayı amaçladığı büyük bir kırmızı bayraktır. Yatırımcılar para kazanma sürecindeler, bu nedenle evlerinde önceden görmedikleri sorunlar olması durumunda düşük bir fiyat teklif edecekler. Mülkü görmeden yapılan teklifler de değişebilir, bu nedenle çevrimiçi olarak birkaç basit tıklamayla aldığınız ilk teklife inanmayın.

Yüz Yüze Teklifler Neden Daha İyi?​


Anında ev satın alma teklifleri hızlı ve uygunsa, neden yüz yüze bir teklif için beklemelisiniz? Cevap, neredeyse her zaman daha iyi oldukları içindir. Yüz yüze bir teklifle, mülkünüzün gerçek durumuna ve mevcut piyasa trendlerine göre daha doğru bir değerleme elde edersiniz. Bir kişiye satış yaptığınızda ev hakkında daha fazla detay paylaşabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki satılık evler için daha doğru kompozisyonlar alabilirsiniz. Bütün bunlar daha yüksek bir satış fiyatına katkıda bulunur.

Yüz yüze bir teklifle, evin durumu daha az özneldir. Yaptığınız iyileştirmeler ve yükseltmeler, aldığınız teklifi etkileyecektir.Son olarak, yüz yüze bir teklifi kabul ettiğinizde, etkileşim kurulacak bir bilgisayar ekranı yerine gerçek bir kişi, bir aracı veya alıcı vardır. Bu, evinizi satma sürecinde gezinirken daha fazla güven yaratabilir. Ve hatta binlerce dolar varken güven önemlidir.

HomeGo Bireysel Teklifleri Teknoloji ve Hızla Birleştiriyor​


Evinizi satarken, gerçek anlık çevrimiçi teklif olamayacak kadar iyi olmasına dikkat edin. Ama neden kolaylık ve adil bir teklif fiyatı arasında seçim yapmanız gerekiyor? yapmazsın! HomeGo’da, ek komisyon veya kapanış maliyeti olmadan yüz yüze, aynı gün teklifler sunuyoruz. Temsilcilerimiz, yerel pazarlarında uzman olan bilgisayar algoritmaları değil profesyonellerdir. Bir temsilci size yerinde bir teklif ve yedi gün gibi kısa bir sürede kapatma olanağı sağlayabilir. HomeGo ile yüz yüze tekliflerin nasıl hızlı ve kolay olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün ulaşın.
 
Üst