Mülakat Sorusuna Nasıl Cevap Verilir, “Neden Yeni Bir İş Arıyorsunuz?”

admin

Administrator
Yönetici
Bu soru genellikle bir röportaj ortamında ortaya çıkar ve sizi her zaman biraz gerginleştirir. Biraz tuzak gibi geliyor. Dürüstçe cevap vermek ve “Çünkü yemek yemem gerekiyor” veya “Çünkü şu anki işimde beş dakika daha kalırsam delireceğim” demek istiyorsunuz. Ancak, bir röportajda diğerlerini inceltmeniz gerektiğinden, bu anın tadını çıkarmadan işi asla alamayacaksınız.

İşte nasıl cevap verileceği için 5 strateji.

1. Güçlü yönlerinize göre oynayın.​


Cevabınızı, satmak için orada olduğunuz şeye, yani kendinize döndürmenin bir yolunu bulun. Uzun vadeli kariyer hedefleriniz açısından, belirli becerilerinize ve uzmanlığınıza vurgu yapmanızı sağlayacak şekilde çerçeveleyin.

2. Gelecek için umutlarınız hakkında yapın.​


Cevabınızı çekici hale getirin. Sadece maaşla ilgili olmasına izin vermeyin. Tutkunuzu, zorluklar ve büyüme arzunuzu vurgulayın. Ve geçmişinizde yaşamak yerine geleceğe odaklanın.

3. Ayrıca onlar hakkında yapın.​


Ne olursa olsun, cevabınızı şirkete olan saygınızı/hayranlığınızı gösterecek şekilde tamamlamayı deneyin. Şirkete biraz takıntılıysanız, bu aynı zamanda coşkunuzu göstermenin harika bir yoludur. Ve ödevini yaptığını!

4. Dürüst olun, ancak pozitif kalın.​


Şu anki işiniz yetersiz kaldığı için arıyorsanız, bunu olumlu bir yeni ışıkla çerçevelemenin bir yolunu bulun. Berbat bir iş tarafından geri çekilmek yerine, yeni zorluklar, daha fazlasını öğrenmek veya yapmak için arzunuza odaklanmayı deneyin.

5. Masayı çevirin.​


Bu, yalnızca görüşmecinizi iyi bir şekilde okuduysanız işe yarar. Ancak üslubunuzu profesyonel ama sıradan tutabilir ve görüşmecinize kariyerleri boyunca benzer bir geçiş yapıp yapmadığını sormak için geri dönebilirseniz, çok samimi ve kolay bir sohbetin kapısını açmış olabilirsiniz. işi almak için seni en iyi şekilde çerçeveleyebilir.
 
Üst