küçük işletmeler için ne anlama geliyor

admin

Administrator
Yönetici
Bu kılavuz, yüksek ABD enflasyon oranlarının küçük işletme alanlarındaki etkisini özetlemektedir.

Enflasyon oranları şimdi biraz düşüyor, ancak dik yükselişin dalgalanma etkileri hala herkes tarafından hissediliyor. Küçük işletmeler için ne anlama geldiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

En kötü ihtimalle ABD’de enflasyon oranları %8,5 artarak 31 yıllık rekor kırdı. Bu, o yıl en az %8,5 maaş zammı almayan herkesin kendilerini cebinden çıkaracağı anlamına geliyordu. Özellikle küçük işletmeler bu sıkıntıyı hissetmiştir – ancak eğitimsiz tüketici gözüne, markaların diğer tüm yaşam maliyetlerine paralel olarak fiyatlarını artırdığını düşünebilir. Olay bundan ibaret değil. Küçük işletmelerin %67’si, enflasyon oranlarıyla başa çıkmak için ürün ve hizmet fiyatlarını artırmaya ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

Yüksek ABD enflasyon oranlarının etkisi​


Aşağıda, yükselen ABD enflasyon oranlarının küçük işletmeler için ne anlama geldiğine ve enflasyon oranlarında yavaş yavaş azalan artıştan nasıl sağ çıkılacağına bakacağız.

Hassas Para Yönetimi


Herhangi bir sağlam iş planı, finansal kayıpları tahmin eden ve hesaplayan kesin bir para yönetim planına sahip olmalıdır. İşletmeniz için en iyi sanal kredi kartını nasıl seçeceğinizi belirlerken ana faktörlerden biri olan harcamaları izlemeyi çok daha kolay hale getiren sanal kartvizitler ve fintech çözümleri de dahil olmak üzere parayı daha hassas bir şekilde yönetmenin tonlarca yolu vardır. .

Fintech çözümleri, gelen ve gidenlerin ve enflasyon oranlarının nasıl önleneceğine dair daha kesin bir genel bakışa sahip olmanın en iyi yoludur.

Artan Fiyatlar, Azalan Personel


Artan enflasyon oranlarının dalgalanma etkilerinden biri, fiyatları artırma ihtiyacıdır – tüketicilerin günlük yaşamda yoğun bir şekilde hissettiği bir şey. Örneğin ABD’de yiyecek ve içecek fiyatları %4,5 arttı.

Ancak bu fiyat artışları küçük bir işletmenin cebine daha fazla para koymaz; sadece defterleri dengeler ve kayıpları önler. Küçük işletmelerin yaklaşık %75’i, kaynak tedarikindeki artış nedeniyle sıkıntı hissettiklerini bildiriyor. Bu nedenle ürün ve fiyat artışları önemlidir.

Bazı küçük şirketler de maliyetleri düşürmek için personel seviyelerini düşürmek zorunda kaldı. Pandemi nedeniyle personelini serbest bırakmak zorunda kalan şirketler için istenmeyen bir dalgalanma etkisi. Yaklaşık on işletmeden dördü personel seviyelerini azalttı ve alternatif finansman seçenekleri aradı.

Dikkat – Küçük İşletmeler Derneği ürünleri yakında ürünlerinin fiyatlarını artıracak, bu nedenle işletme kredisi almak çok yakında zor olacak.

Mal ve Hizmetlerin Kesilmesi


Tasarruf etmenin en bariz yollarından biri, mal ve hizmet arzını kesmektir. Bazı küçük işletmeler için toplu stoklama yerine, mal stokunu azaltmak ve talep ve arz iş modeline geçmek zorunlu hale geldi. Dropshipping iş modeli, enflasyon oranlarından kurtulmak için mükemmel bir modeldir.

Küçük işletmeler, ödeme yapılana kadar mallara para harcamak zorunda kalmayacak ve bu nedenle, tonlarca mal alıp satmalarını beklemek yerine, tek tek ürün için ödeme yapılıyor.

Çözüm​


Oranlar yavaş yavaş düşmeye başlasa da, yükselen enflasyon oranlarından kurtulmak için çözümler bulması gereken sadece küçük işletmeler değil. Büyük ve küçük tüm markalar ve tüketiciler sıkıntıyı hissediyor. Hükümet liderleri enflasyon oranının düşmeye devam etmesini bekliyor, ancak markaların bu arada para tasarrufu sağlayan çözümler bulması hala önemli.
 
Üst