En Kötü Mülakat Cevaplarından Dördü – Ve Bunun Yerine Ne Söylemeli?

admin

Administrator
Yönetici
Hiç internette dolaştınız ve sizi hedef alan bir reklamla karşılaştınız mı, ancak stok fotoğraflardan rahatsız olduğunuz için mesaj tam olarak yankılanmıyor mu? Aşırı kullanılmış fotoğraflar, benzersiz olmadıkları için reklamı yapılan ürünün güvenilirliğinden uzaklaşır. Bu, görüşme sorularına “hisse senedi” yanıtı verdiğinizde bir görüşmecinin yaşadıklarına benzer. Hepsini daha önce duymuşlar ve görüşmeci cevabınızın gerçek olmadığına inanıyor.

Mülakatta yeniyseniz ve/veya bir süredir mülakat sürecinin aday tarafında bulunmadıysanız, kaçınmanız için bazı klişe mülakat yanıtlarını bir araya getirdik.

“Çok çalışıyorum” veya “Mükemmeliyetçiyim” veya “Kendime çok sıkılıyorum”​

Bu yanıtlar ve benzer varyasyonlar, genellikle klasik (ve korkulan) “Zayıf yönleriniz nelerdir?” sorusuna verilen yanıtlardır. İşverenler sizden zayıf yönleriniz hakkında konuşmanızı isterler çünkü öz farkındalığınızı ve eksikliklerinizi iyileştirmek için hangi eylemleri yaptığınızı test ederler.

Kulağa daha gerçekçi bir cevap şöyle gelebilir: “Üzerinde çalıştığım projelere derinden yatırım yapıyorum ve birçok yönden ürettiğim işi hissediyorum. dır-dir Yani bir proje yarıda kesilirse bazen derinden hayal kırıklığına uğrayabilirim. Ancak, yeni projeler üstlenirken kendimi her türlü sonuca hazırlamayı öğrendim. Daha yetkili pozisyonlara ulaştıkça, şirketin takip ettiği projelerin küresel iş mantığının daha çok farkındayım ve bunu ekibime aktarmak için elimden geleni yapıyorum. Kısa bir süre önce onların yerinde olduğumu hatırlıyorum – bu yüzden tutarlı iletişime inanıyorum. Bu şekilde, bir proje arka plana atıldığında, mantığı anlıyor ve bağlı kalıyorlar.

“Hedeflerime her zaman ulaşırım.”​

Kendinizi diğer görüşmecilerden ayırmaya çalışıyorsanız, asla hata yapmadığınızı, hedeflerinizi asla kaçırmadığınızı ve tüm projelerinizin zamanında ve bütçe dahilinde tamamlandığını iddia etmek cazip gelebilir. Deneyimli görüşmecilerin çoğu ya dürüst olmadığınıza ya da başarısızlığa katlanmak ve üstesinden gelmek için yeterli deneyime sahip olmadığınıza inanacaktır.

Kendinizi farklı kılmak istiyorsanız, başarısızlık ve aksilikler karşısında bile hedefleriniz için çabalamayı asla bırakmadığınızı ve başarılı olmak için ilerlemeye ve çalışmaya devam ettiğiniz hakkında daha fazla konuşun. Karşılaştığınız bir zorluğa, bunu nasıl aştığınıza ve sonucun ne olduğuna dair spesifik örnekler verin. Çoğu aday bu süreçten geçmez – ve avantajınız olur.

“Beş yıl içinde kendimi senin konumunda görüyorum.”​

İşverenler, sizin hırslı olduğunuzu ve yakın gelecekte şirketle birlikte olduğunuzu görselleştirebileceğinizi bilmek isterler, ancak bunun, görüşmecinin işini amaçladığınız (doğru veya yanlış) olarak yorumlanmasını istemezsiniz. Gelecekte gerçekten bir yönetici rolü kazanmak istiyorsanız, bunu iletebilirsiniz, ancak bunu daha diplomatik bir şekilde ifade etmenizi öneririz. Görüşmeciyi savunmaya geçirecek bir cevap vermek istemezsiniz.

“Ben bir takım oyuncusu / insan insanıyım”​

Çok iyi bir takım oyuncusu ve/veya bir insan olabilirsiniz, ancak ne yazık ki bu terimler çok fazla kullanılıyor, neredeyse anlamsızlar. Bir takım oyuncusu olduğunuzu ifade etmenin daha iyi bir yolu, diğer ekip üyeleriyle üzerinde çalıştığınız başarılı projelerden ve birlikte çalışarak nasıl başarılı bir sonuca ulaşabildiğinizden belirli örnekler vermektir. Ve eğer bir insansanız – bu, resepsiyonistle harika bir şekilde karşılaşmanız, sıcak bir şekilde gülümsemeniz, görüşme süreci boyunca kendinizi yönetme ve süreçten sonra takip etme şeklinizde görülecektir.

Yeni bir iş görüşmesine mi hazırlanıyorsunuz ve nasıl hazırlanacağınızı tam olarak bilmiyor musunuz? ResumeSpice’i bugün 832.930.7378 numaralı telefondan arayın. Mülakat hazırlık hizmetlerimiz sizi cilalı ve etkilemeye hazır hale getirecek.