Bir Mülakat Sorusuna Cevap Veremezseniz Ne Yapmalısınız?

admin

Administrator
Yönetici
Röportajdasın. İşler iyi gidiyor. Neredeyse vaat edilmiş topraklara geldiniz. Ve sonra… olur. Cevaplayamayacağın soruyu alırsın. Tam bir serseri. Ne yapalım?

Neyse ki, kendinizi bu korkunç durumdan kurtarmak ve röportajdan gururunuz ve iş beklentilerinizle incelikle çıkmak için aşağıdaki süper yararlı stratejilere güvenebilirsiniz.

Bir dakika bekleyin​


Bir görüşme durumunda sessizliğin sesinden başka hiçbir şeyden korkmayabilirsiniz, ancak bazen bu sessizlik sizin arkadaşınızdır. Basit bir soru deneyin, “Bu harika bir soru; Bir saniyeliğine bunu düşünmeme izin ver.” Sonra kendinizi toparlayın, derine inin ve söyleyecek iyi bir şey bulmaya çalışın. Kendinizi oluşturmak için bir dakikanızı ayırdığınız için kimse sizi suçlamayacak.

Sesli Düşün​


Görüşmeciniz zamanın yarısında zor sorular sorar çünkü problem çözme becerilerinizi çalışırken görmek isterler. Her seferinde mükemmel bir şekilde ifade edilmiş bir cevap vermek istersiniz, ancak bu durumlarda tabiri caizse matematiğinizi görmelerine izin vermek sizin yararınıza bile olabilir. Soruyu, sorunu anlatır gibi konuşun. Çoğu zaman cevaba ulaşırsınız ve görüşmeci zihninizi çalışırken görme şansına sahip olur!

Eksen​


Soruyu yeniden yönlendiremeyeceğinizi söyleyen bir kural yok. Size sahip olmadığınız bir beceri sorulursa, konuyu sahip olduğunuz bir beceri veya becerilere yönlendirmeye çalışın. yapmak Bir araya getirildiklerinde, şirketin çözmesi gereken sorunları çözmek için sizi nasıl birinci konuma koyduklarını tartışın ve tartışın. onlara ne olduğunu söyle yapmak dikkatlerini dikkatlerini dikkatlerini senin yapmadıklarından uzaklaştırmanın bir yolu olarak bil.

Birkaç Ses Baytına Sahip Olun​


Diyelim ki bilmediğiniz bir endüstri terimini tanımlamanız veya tartışmanız istendi. Panik yapma. Bu anı avantaja çevirin. Basitçe söyleyin: “Bu, henüz tam olarak aşina olduğum bir kavram değil, ancak (alan) konusunda çok heyecanlıyım ve aktif olarak bu konuda giderek daha fazla şey öğreniyorum.” Ardından, endişeleriyle ilgili yeni öğrendiğiniz bir şeye dönün.

Satın Alma Süresi​


Cevap vermeden önce soruyu yeniden ifade etmeyi veya anladığınızı netleştirmeyi deneyin. Bu, cevabınızı sinsice düşünmeye başlamanız için size yeterli zamanı verecektir. Ayrıca sorunun net olmaması da olabilir. yani cevabı biliyorsun, ama sorunun kendisinin sürüklenmesini tam olarak anlamadın. Değilse, yalan söylememeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Kabullenmek. Ama mecbur kalmadıkça “Bilmiyorum” demeyin.

Takipte Cevaplayın​


Gerçekten kabartıyorsanız veya şu anda bir cevabınız olmadığını kabul etmeniz gerekiyorsa, takip ettiğinizde her zaman daha derinlemesine cevaplayabilirsiniz. Basit bir cevap: “Sorunuza verdiğim cevabı netleştirmek istedim…” yeterli olacaktır ve sizi kazıp çıkarabilir.

Öğrenme Eğrinizi Vurgulayın​


Bilmediklerini öğrenebilirsin! Görüşmecinize, cevabı bulmaya nasıl gideceğinizi ve başlangıç tarihiniz dönene kadar bunu çözmek için kendinizi nasıl hazırlayacağınızı söyleyin. Bu şirket veya alan hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilmek için istekli olduğunuzu vurgulayın.

Panik yapma​


Belki de en önemli tavsiye: sakin ol. Ayrılmak bir seçenek değil. Somurtkan ya da üzgün olmak da değildir. Sakin olun ve yukarıdaki araçlara güvenin.
 
Üst