Beden Diliniz O İşi Size Nasıl Kazandırabilir (Ya da Kaybedebilir)

admin

Administrator
Yönetici
Beden dili önemlidir – iş görüşmesi durumunda sizi etkileyebileceğini veya kırabileceğini söylemek gerçekten abartı olmaz. Bu durumlarda sözsüz iletişiminiz neredeyse söyledikleriniz kadar önemlidir.

Nasıl (ve nasıl) için bu ipuçlarını inceleyin ve öğrenin. olumsuzluk) iş avında canınızı yakmak yerine beden dilinizi yardımcı olmak için kullanmak.

Beden Dili Yapılmaması Gerekenler​

Göz Temasından Kaçının​


Konuştuğunuz kişiyle tutarlı ama ürkütücü olmayan bir göz teması kurun. Kıyafetlerini gözden geçirme, arkalarındaki ofisleri veya masalarındaki fotoğrafları taramanın cazibesinden kaçının. Konuşmaya odaklanın. Gizli bakışların geri kalanını sonraya saklayın.

Sarkma​


Hissettiğin kadar yenilmiş, sönük veya bitkin görünmekten kaçınmak için en güçlü pozunda dik otur. Kendinizi şımarık ve iyimser hissediyorsanız, kesinlikle ilk etapta eğilmenize gerek yok! Sadece vücudunuzun ne yaptığına dikkat edin.

Bölge Çıkışı​


Herkes zaman zaman boşlukta kalır. Ancak bunu başka biri konuşurken yapmak son derece profesyonelce ve kaba bir davranıştır. Boşluk aralığınız, yaptığınızı fark etmeyeceğiniz bedensel ipuçlarını bile içerebilir – örneğin ayağınızı döndürmek, düşmek veya gözlerinizin parlaması gibi. Aktif dikkat edin ve iyi olacaksınız.

Uzanmak​


Bu, konuştuğunuz kişiyi dinlemediğinizi veya gerçekten ilgilenmediğinizi varsaymasına neden olur.

Çok Fazla/Çok Az Göz Kırp​


Göz kırparak gerçekten kazanamazsın. Mutlu ve doğal bir ortam bulmaya çalışın. Çok fazla göz kırpmayın, ama asla!

Kollarınızı/Bacaklarınızı Çapraz Yapın​


Bu sizi daha rahat veya rahat hissettirebilir, ancak konuştuğunuz kişinin söylediği/teklif ettiği/konuştuğu her şeye kapalı görünmenizi de sağlayabilir. Beden dilinizi açık tutun.

Beden Dili Dozu​

Sağa Otur​


Eğilmeyin, aynı zamanda dik durmamaya veya çok dik oturmamaya da dikkat edin, aksi halde katı görünürsünüz. Sizin için işe yarayan ve aşırıya kaçmayan doğal bir duruş bulmaya çalışın.

Yalın​


Mülakatı yapan kişiye hafifçe eğilmek, sohbete ve sunulan fikirlere olan bağlılığınızı kanıtlamanın bir yolu olabilir. Bu sizi hevesli gösterir, o yüzden fazla eğilmeyin yoksa çaresiz görünebilirsiniz.

Ellerini Katla​


Ellerinizle ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yok mu? Onları geçmek yerine kucağınızda katlanmış halde tutmaya çalışın. Bu aynı zamanda sizi kıpırdamaktan da korur. Yine de konuşurken bunları arada sırada jest yapmak için kullanmayı unutmayın. Kollarınızı hiç hareket ettirmemek robotik ve tuhaf görünmenize neden olabilir.

Periyodik olarak başını salla​


Görüşmeciniz konuşurken hareket etmeden öylece oturup bakmayın. Söyledikleriyle birlikte başını sallamayı dene – yine çok fazla değil, yoksa salak gibi görüneceksin.

Güçlü Bir Çıkış Yapın​


Röportajdan nasıl çıktığınız, nasıl geldiğiniz kadar önemlidir. Ayağa kalkın, eşyalarınızı toplayın, öldürücü bir tokalaşma yapın, sağlam bir göz teması kurun ve onlarla konuşmanın ne kadar büyük bir zevk olduğunu açıklayın ve fırsat hakkında daha fazla konuşmaya ne kadar hevesli olduğunuzu tekrar edin. O zaman mekanın sahibiymiş gibi dışarı çıkın!
 
Üst