“Seni Benzersiz Yapan Nedir?” Mülakat Sorusuna Nasıl Cevap Verilir?

admin

Administrator
Yönetici
Gittikçe daha fazla insan “Seni benzersiz yapan nedir?” Sorusunu alıyor. bir görüşme ortamında. En hazırlıklı iş arayanları bile gafil avlayabilir. İşe alım yöneticisi tam olarak ne bilmek istiyor? Kişiliğiniz hakkında? Beceri profiliniz hakkında?

Genel bir kural şudur: görüşmeci, cevabınızda neyi vurgulamayı seçtiğinizi ve ayrıca hazırlamamış olabileceğiniz bir soruyla yerinde ne kadar yaratıcı düşündüğünüzü görmeye çalışıyor. Ama sen Yapabilmek HAZIRLAMA! En zorlu 10 mülakat sorusu listesini indirin ve bir sonraki mülakatınıza geçmeden önce cevabınızı hazırlayın.

Kişisel Hikayelere Değil, İş Hikayelerine Bağlı Kalın​


Cevap, ne kadar ilginç olursa olsun, boş zaman aktiviteleriniz hakkında konuşmak değil, kendinize hem doğru hem de görüşme yaptığınız iş için özel olarak hazırlanmış bir cevap yazmaktır. Şirkete ve iş tanımına dayalı olarak, o şirketin neye öncelik verdiğini, özellikle nasıl teslim etmeye uygun olduğunuzu belirleyin ve neden değerlisin bu konuda.

Ardından, yanıtınızı oluşturmak için kendi deneyiminizin olası parçalarından herhangi birini kullanın: geçmişiniz, geçmiş deneyiminiz, belirli becerileriniz—sert veya yumuşak, kişiliğiniz, marka veya sektörle ilgili derinlemesine bilginiz, ofisin ötesindeki sorunlar ve evet, kişisel olarak sizinle ilgili ekstra vurgu için biberlenebilecek birkaç şey bile.

Konuşan Noktalarla Önceden Hazırlanın​


Sıkışırsanız, size en iyi ve en doğru şekilde gösteren kişilik özelliklerinin veya becerilerinin bir listesini yapın. Bu listeden, iş tanımının özel odağıyla en iyi bağlantılı görünenleri seçin. Ardından komut dosyası oluşturmaya başlayın.

Özellikleri seçin. “Hızlı öğreniyorum” veya “Güvenirim” demek yerine, cevabınıza daha ikna edici ayrıntılar eklemenin bir yolunu bulun. “Gerçekten koşarak yere düştüm ve bana atılan hemen hemen her şeyi halledebilir ve hızla hızlanabilirim.” Sığır eti. Gerçekten kendini sat. Ne kadar spesifik olursa o kadar iyi.

Neden Sadece Sen ve Sen İş İçin Mükemmelsiniz?​


Unutmayın, hile kendinizi unutulmaz kılmaktır. Diğer görüşmecilerden gelen diğer tüm yanıtlardan öne çıkın. Teslim edebileceğiniz somut bir şey bulun, kağıt üzerinde tam olarak istedikleri şey bu – ardından sizi benzersiz aday yapan birkaç kişisel süsle genişletin. Şüphe duyduğunuzda, bu sorunun “benzersiz” yönüne daha az odaklanın ve daha çok özel veya “benzersiz” yönüne odaklanın. değer bu ve diğer işlere getireceksin.
 
Üst