İşe Alım Yöneticisine Gerçekten İşi İstediğinizi Göstermenin 7 Yolu

admin

Administrator
Yönetici
Bu işi gerçekten çok istiyorsun. Ve işe alım müdürünün bunu bildiğinden emin olmak istersiniz. Sorun şu ki, tamamen çaresiz görünmek de istemiyorsunuz. Onlara gerçekten zor bir satış vermek ve pozisyon için coşkulu coşkunuzu göstermek istediğiniz kadar, geri çekilip bunun yerine bu hileleri denemek en iyisidir.

1. Bir not gönderin.​


Röportajdan sonra el yazısıyla yazılmış bir teşekkür notu uzun bir yol kat edecek. Ve şirketi ne kadar sevdiğinizi ve bu işi gerçekten ne kadar istediğinizi söylemekten veya gevezelikten çok daha zarif. Zaten hızlı bir takip e-postası gönderdiyseniz ve el yazısı notta farklı şeylerden bahsedebiliyorsanız bonus puanlar.

2. Fazladan mil gidin.​


Bir iş tanımında belirli başvuru malzemelerinin isteğe bağlı olduğu yazıyorsa ve bunları sağlama kapasiteniz varsa, yapmak. Bu özel iş için daha fazlasını yapmak için zamanı veya enerjisi olmayacak adayların çoğundan kendinizi kolayca ayıracaksınız. Ve pozisyon için mükemmel bir seçim olduğunuzu kanıtlamak için çok daha fazla şansınız olacak.

3. Açık olun.​


Fırsata sahip olacak kadar şanslıysanız, yani niyetinizin ciddiyeti hakkında açık bir şekilde sorulursa, bu işi istemek konusunda ne kadar ciddi olduğunuzu kesinlikle açıkça belirtin. Fışkırtmaktan kaçının, ancak bunun içinde olduğunuzu kesin olarak belirtin.

4. Eve biraz yağma götürün.​


Bu potansiyel olarak riskli bir harekettir, ancak çıkarken bazı marka çıkartmaları, kalemler veya başka bir yağma görürseniz ve bunu yaparken kendinizi rahat hissederseniz, öğenin ne kadar şık veya iyi yapılmış olduğunu belirtebilir ve “Eğer Yedekte varsa, bunlardan birini yanıma almayı çok isterim.” Bunu ürkütücü görünmeden başarabildiğiniz sürece, bir şirket hakkında gerçekten ciddi olduğunuzu göstermek bazen harika bir harekettir.

5. Ödevini yap.​


Belki de gerçekten çok hevesli olduğunuz bir konser için bir röportaja yanınızda getirebileceğiniz en iyi şey hazırlıktır. İşe alınacağınızı umarak zaman kaybetmeyin. Tüm bu gergin enerjinizi şirket, endüstri ve işin kendisi hakkında gerçekten sağlam araştırmalar yaparak harcayın. Ödevini yapmak, mülakatta parlamana yardımcı olacaktır.

6. Soru sorun.​


Görüşmeciniz size herhangi bir sorunuz olup olmadığını soracaktır. Ve biraz almaya hazır olsan iyi olur. Zeki ve keskin olduklarından emin olun. Onları şirkete ve pozisyona göre uyarlayın. Röportajın bu adımını kapsadığınızdan emin olmak için yaptığınız araştırmayı kullanın. Ve içeri girmeden önce sorma alıştırması yapın.

7. Son bir adımla gelin.​


Röportajı kapatmak için kullanabileceğiniz son bir asansör konuşması düşünün (ve alıştırma alıştırması yapın). Bir “teşekkür ederim” kombinasyonu ve pozisyona olan yoğun ilginizi yeniden teyit etmenin bir yolu. Cerrahi ve zarif yapın ve iyi bir vücut dili ve sıkı bir el sıkışma (ve tabii ki teşekkür notu) ile takip edin ve harika yapacaksınız.

Kim bilir? Tüm bunları çivilemeyi başarırsanız, onların sizinle daha fazla ilgilenmesini sağlayabilirsiniz!
 
Üst