İş Görüşmeniz Sırasında Ağrılı Gergin Olmaktan Nasıl Kaçınabilirsiniz?

admin

Administrator
Yönetici
Röportaj için hepiniz hazırsınız: nitelikli, donanımlı, enerji dolu! Ama sorun şu ki, gerginsin. Koridordaki her adımın yankısını hissediyorsunuz. Avuçlarınız terliyor. Ciğerleriniz kalın. Çıldırmak üzeresin.

Ne kadar hazırlıklı olursanız olun veya pozisyon için ne kadar mükemmel olursanız olun, sinirlerinizin şansınızı veya ilk izleniminizi mahvetmesine izin vermek istemezsiniz. İşte gerginliklerle savaşmanın ve orada bir salatalık gibi serin bir şekilde yürümenin birkaç yolu.

1. Önceden planlayın.​


Kemerinizin altında ne kadar çok hazırlık ve pratik yaparsanız, hazırlığın sinirlerinizin yerini almasına izin vermek o kadar kolay olacaktır. Ödevini yap. Şirketi, amiri ve pozisyonu araştırın. Genel görüşme sorularına soğuk cevaplar verin. Sonunda görüşmecinize sormaya hazır sorularınız olsun. Hazırlığınıza ve sürece güvenin, odaklanın ve bunun sizi taşımasına izin verin.

2. Bir geçiş yapın.​


Kıyafetinizi seçin, önceden deneyin ve birisine röportajınızın kostümlü provası yapmasını sağlayın: size ortak sorular sormak, cevaplarınız üzerinde sondaj yapmak vb. Ona gerçekmiş gibi davranmaya çalışın. Ayrıca, bir veya iki gün önce kendinizi görüşme yerinize götürmeyi deneyin. Rotanızın haritasını çıkarın, ulaşımınızı zamanlayın, vb. Oraya telaşsız ve zamanında vardığınızdan emin olun.

3. Gülmekten korkmayın.​


Bir röportajda gülemeyeceğinizi söyleyen bir kural yok. Aslında, kahkaha bazen en iyi ilaçtır ve kesinlikle sıkışmış sinirlerinizin bir kısmını serbest bırakmanın harika bir yoludur. Unutmayın, güldüğünüzde vücudunuz bir ton endorfin salgılar. Böylece sinirlerinizden aşırı derecede mide bulandırıcı olmak yerine süper mutlu hissedeceksiniz.

4. Uyuyun ve egzersiz yapın.​


İyi bir gece uykusunun yarısı kadar iyi bir hazırlık yoktur. Bir gece önce alkolden uzak durun, sağlıklı yiyecek seçimleri yapın. Dinlenin, düzgün ve dengeli bir kahvaltı yapın ve biraz egzersiz yapmaya çalışın. Bu aynı zamanda endorfin salgılayacak, ayrıca size ekstra kendini beğenmiş ve sağlıklı bir ışıltı verecektir.

5. Başarıyı görselleştirin.​


Röportajda başarılı olarak ofisten çıktığınızı hayal edin. Oraya olumlu bir tavırla gidin ve kendinizi en iyi ışıkta hayal edin. Bu tür bir akıl oyununun ne kadar fark yaratabileceğine şaşıracaksınız.

6. Hızınızı ve beden dilinizi izleyin.​


Güç pozlarınızı varsayın. Bacaklarınızı bükmeyin veya çaprazlamayın. İyi bir göz teması kurun, harika bir tokalaşma yapın vb. Ve cevaplarınızı ölçülü tutmaya çalışın; acele etme. Nefes almayı ve kendinize zaman ayırmayı unutmayın dinlemek.

7. Oluk açın.​


Sizi rahatlatan veya güçlendiren bir müzik dinleyin – sinirlerinizden kurtulmak için ne gerekiyorsa yapın ve görüşmeye tazelenmiş ve hazır girmeden önce ihtiyacınız olan şeyi biraz artırın.

8. Kendiniz olun.​


Çok resmi veya çok gayri resmi olmaya çalışmayın. Unutma, onları işe almak istiyorsun sen, istediklerini sandığın kişinin süslü, süslü versiyonları değil. Soruları kendi sesinle cevapla. Gerginseniz dürüst olun. Bunu kendi avantajınıza çevirin – bu şirketle çalışma fırsatı için çok cazipsiniz!
 
Üst