Öğrenebileceğiniz 7 Gerçek Hayat Mülakat Hatası

admin

Administrator
Yönetici
İş görüşmeleri korkutucu olabilir. Ve boğulmak çok kolay. İşte gerçek insanların 7 yolu yaptı yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre boğulmak İş İçeriği Öykü, ve kendinizi aynı hataları yapmaktan nasıl alıkoyabileceğinizi. En azından, bir röportajı berbat ettiğinizi düşünüyorsanız, yalnız olmadığınızı bilirsiniz.

1. Daima hazırlıklı gelin​


Mülakat için size çok fazla haber verilmemiş olsun ya da başka bir şirketten almayı umduğunuz bir teklif almış olun, yine de ödevinizi yapmak zorundasınız. Bir kişi, tüm röportaj için yanlışlıkla şirketi en büyük rakibinin adıyla aradığını bildirdi. Evet. Bahisleriniz ne kadar düşük olursa olsun, A oyununuzu getirin.

2. Tanıştığınız insanlar hakkında varsayımlarda bulunmayın​


Bir adam, işe alma müdürünün sadece bir sekreter olduğunu varsayarak tamamen profesyonel görünmüyordu. Herhangi bir şeyi varsaymak tehlikelidir, ancak bir kişinin rütbesi hakkında varsayımlarda bulunmak daha da kötüdür. Görüşmecinizin totem direğinde ne kadar alçak olduğundan şüpheleniyorsanız olun, onların rapor vereceğini unutmayın. Onlara CEO’ya davrandığınız gibi davranın.

3. Boşluktan kaçınmak için hazırlık önemlidir​


Bir kişi, kendilerini anlatan bir şarkı bulmak zorunda olduğunu ve hiçbir fikri olmadığını bildirdi (sonra o anın paniğinde tamamen uygunsuz bir şey söyledi). Hazırlayarak böyle anlardan kaçının. Tahmin edemeyeceğiniz bazı sorular var, ancak benzer bir soru hazırlamış olabilirsiniz ve örneğin sizi özetleyen bir kitaba dönebilirsiniz (eğer sizden istendiyse ve uygun bir şarkı bulamadıysanız). Aptalca bir şeyi ağzınızdan kaçırmak yerine bir dakikanızı ayırın ve kendinizi toparlayın.

4. Odaya girmeden önce aynaya bakın​


Ciddi anlamda. Birisi röportaj sonrası arabasına çıktıklarında burnundan büyük bir sümük sarktığını fark etti. Bu kolayca önlenir. Görüşmenizden önce tuvalette son dakika hijyen/sunu kontrolü yapın. Gömleğinizi sokun, dişlerinizde veya yüzünüzde vb. hiçbir şey olmadığından emin olun.

5. Sinirleri fethetmek için gevşeme tekniklerini kullanın​


Bir kişi çok gergindi, görüşmecinin tüm soruları radyo sessizliği ile karşılandı. Soruları bile cevaplayamayacak kadar gerginsen, bu ne olursa olsun kötü bir röportajdır. Kanınızın akmasını ve özgüveninizi yüksek tutmak için görüşmeden dakikalar önce (hatta sırasında!) meditasyon yapmayı veya güç pozu vermeyi deneyin. Gülümse, rahatmış gibi yap ve ne yaparsan yap, soruları yanıtlamaya devam et.

6. Heyecanını göster ama sakin ol​


Son görüşme aşamalarında olmak için çok heyecanlı olabilirsiniz, ancak bazen aşırı hevesiniz, görüşmenize rahatsız edici şekillerde sızabilir. Bir adamın heyecanı gevezeliklere yol açtı, bu da oldukça kötü röportajlara yol açtı. Soğukkanlılığınızı korumaya çalışın. Yukarı ve aşağı zıplamayı, ciyaklamayı ve hayal kurmayı, eve döndüğünüzde ve profesyonelce hareket ettiğinizde kendinize saklayın. Röportajda tutkulu ve ilgili olun, sadece kontrolü kaybetmenize izin vermeyin.

7. Doğrudan ve dürüstçe cevap vermek için zaman ayırın​


Bir kadın, kendi aleyhine çalışacağını düşündüğü dürüst bir cevaptan uzaklaştığını ve bunun yerine belirsiz ve odaklanmamış bir şey söylediğini bildirdi. Yalan söylememek her zaman önemlidir, ancak düşüncenizi toplamak için bir dakikanızı ayırmanın bir yolunu bulabilirseniz, dürüst cevabınızı yapıcı bir şekilde yeniden çerçevelendirebilir misiniz? Görüşmecinizi iki kat etkileyeceksiniz.
 
Üst